Celý náš potravinový systém je zmanipulovaný a- a a+

Chemikálie, jako je glutaman sodný (MSG), nás nutí jíst stále více a více nezdravých, ultra zpracovaných potravin, které našim tělům nedávají vůbec žádné živiny.

Co nám vlastně tihle experti u kulatého stolu řekli? V podstatě to, že jsme celá desetiletí dostávali pěkně falešné rady o tom, co bychom měli jíst a jak se léčit. Americké instituce prý lidem lhaly o výživě a chronických nemocech, a zatímco jim tečou peníze, lidé si s tím moc nepomohli.

Calley Means, někdo, kdo dříve radil potravinářským a farmaceutickým firmám, rovnou říká, že radám od velkých institucí nemáme věřit. Podle něj většina peněz ve zdravotnictví jde na chronické problémy, které se ale nijak zásadně nelepší. Srdeční choroby, cukrovka a ADHD? Všechny tyhle problémy narostly spolu s tím, jak se předepisují pilulky. A antidepresiva? Ta jsou prý přímo spojená s vyššími počty depresí a sebevražd.

Jak to? No, podle Meanse je celý náš potravinový systém zmanipulovaný. Vznikl prý z tabákového průmyslu, který jen přesunul svoje znalosti o vytváření závislostí z cigaret na jídlo. A jak to dopadlo? Chemikálie, jako je glutaman sodný (MSG), nás nutí jíst stále více a více nezdravých, ultra zpracovaných potravin, které našim tělům nedávají vůbec žádné živiny.

Max Lugavere, další odborník, pak dodává, že většina toho, co dnes v obchodech koupíme, nejsou potraviny, ale spíš „produkty podobné jídlu.“ A to nás prý zabíjí – ale pomalu. Umíráme prý delší dobu a s nemocemi, kterým bychom se mohli vyhnout, kdybychom jedli lépe.

Vláda s tím prý nepomáhá. Například americká potravinová pyramida vůbec nebere v úvahu zdravé věci, jako jsou bylinky, semínka nebo mořské řasy. A jak už to bývá, zdravotnické školy tomu všemu moc nepomáhají, protože se vůbec nezabývají výživou a bylinkami. Výsledkem je, že spousta lidí hledá alternativní způsoby, jak se uzdravit – ale alopatičtí doktoři, ti ze staré školy, je s tím pošlou někam.

Celkově tedy tihle pánové a dámy říkají, že je potřeba změnit celý systém. Naše kuchyně a spíže jsou plné sra*ek, a ne toho, co by nás mohlo udržet zdravé. Takže… je na čase přehodnotit, co vlastně jíme, protože na těch „oficiálních“ radách asi nic dobrého nepostavíme.

1 komentář

Vítejte v diskusi ke článku. Sdílejte své názory, obavy i rady.

  1. Jirka

    Obávám se, že je to poněkud konspirační téma. Vzhůru nastromy a nechat si narůst chlupy. Začal s tím možná už Lev Nikolajevič Tolstoj. Říkalo se tomu oproščénije. Žít jako mužik, chcát na mezi atd. Zmiňoval se o tom i náš velikán Tomáš Garrique Masaryk, který k Tolstému zavítal na návštěvu a zíral, jak je ten moudrý pán daleko.

    Odpovědět

Prosíme dodržujte slušné vychování a obecný kodex diskutujících.
Názory se daji projevovat i slušně, přesto s důrazem.