Na pole pošlete ty, co nic nedělají a- a a+

Protože jsme hlupáci. Řešení se vždy dá najít, jen se musí chtít, musí se do toho vložit energie a zájem. Já žádný zájem a vytvoření naší soběstačnosti nevidím.

Nedávno jsem sledovala dokument o zemědělci, pěstiteli paprik. Člověk by řekl pan podnikatel, to se mu to žije. Do výsadby vložil 5 miliónů, pak se o ně musel starat, doufat že vyrostou a hlavně, že úrodu sklidí. Pak zaplatí lidem platy, musí uložit na další sadbu a doufat, že vydělá dost na celý rok. Docela tvrdý chlebíček. Pak přijde něco, čemu se říká pandemie, ale pandemie to není. Možná epidemie. Nasmlouvaní pracovníci ze zahraničí nemohou přijet, naši lidé nechtějí tuhle práci dělat a tak co se asi stane s paprikami? Nelze sklidit v pár lidech, protože na sklizeň bylo nasmlouváno 200 pracovníků. To znamená jen jedno, nesežene lidi, papriky shnijí a 5 miliónů je v háji. Pan podnikatel nám zkrachuje a nám zůstanou papriky leda tak z dovozu za 220,-Kč.

Jak je možné, že si ministr zemědělství nedokáže poradit s touto situací. Měl by myslet na to, že naše republika je prvořadá, měl by pracovat na soběstačnosti ve výrobě potravin, ale já nic takového nevidím. Nač máme takového ministra a proč ho platíme? Protože jsme hlupáci. Řešení se vždy dá najít, jen se musí chtít, musí se do toho vložit energie a zájem. Já žádný zájem a vytvoření naší soběstačnosti nevidím.

Kdo by mohl jít na pole a sklidit úrodu

Vězni.   Momentálně máme ve vězení 20 562 a z toho pracuji kolem 50%. Tolik lidí, co by mohli pracovat ne si žít na státní útraty. Kdyby pracovali za minimální mzdu tak si vydělají a ještě něco ušetření až se dostanou na svobodu. Proč toho nevyužijeme a necháme je válet na kavalcích.

Nezaměstnaní.    V tomto ruce jich máme 254 040. Pročpak si je ministr zemědělství nevezme z pracovního úřadu a nedá jim práci? Myslím, že všechny sklizně jsou tím nejdůležitějším co má mít ministr na práci. Pokud odmítnou pracovat, okamžitě odebrat dávky. Oni by si to honem rychle rozmysleli, kdyby se jim to opravdu stalo. Jenže na to nemá nikdo z vlády sílu a chuť do pranice s ostatními politiky. Nestojíme jim prostě za to.

Školáci.   Mladých lidí ve školách jak středních, tak vysokých je kolem 2 miliónů. Docela slušný počet. Myslím, že i jim by prospělo pracovat pro dobro naší země a ještě si vydělat nějakou to korunu a navíc poznat, že práce v zemědělství je pořádně tvrdá dřina.

Jak vidíte, pracovníci by se našli, ale kde není vůle, tam není pomoci.

Prosíme dodržujte slušné vychování a obecný kodex diskutujících.
Názory se daji projevovat i slušně, přesto s důrazem.