Několik faktů o Putinovi aneb co se v mainstreamu nedočtete a- a a+

Tento článek jsem nenapsala a autora nenašla. Přesto vám ho předkládám, protože i tohle je dobré číst a udělat si vlastní úsudek.

Autor: Radim Lukasek

Putin za 12 let své vlády zvýšil rozpočet Ruska 12- krát, rozpočet na armádu 30-krát, hrubý domácí produkt 12-krát. Rusko se probojovalo z 36. místa ve světě v žebříčku HDP na 6. místo. Zlaté státní rezervy zvětšil 48-krát. Navrátil pod Ruskou jurisdikci 256 zdrojů nerostných surovin (zůstalo vrátit ještě 3). Zvýšil průměrně platy v rozpočtové sféře 18,5- krát. Průměrně důchody se zvýšily 14-krát. Svým postojem ubránil Sýrii. Zrušil „liberální“ jednostranné smlouvy o rozdělení produkce. Znárodnil 65% ropného a 95% plynového průmyslu a mnohé jiné odvětví. Vyzvedl průmysl a zemědělství (Rusko 5. rok za sebou je na 2. – 3. místě ve světě v exportu obilovin, dokonce předběhlo i USA, které jsou dnes na 4 místě). Snížil vymírání obyvatelstva Ruska z 1,5 milionů lidí ročně v 1999 roce na 21 tisíc v roce 2011, což v absolutních číslech znamená 71,5 násobné snížení úmrtnosti. Kromě toho Putin zrušil tzv. „Chasavjurtovskú smlouvu“ (smlouva o vzájemných vztazích mezi RF a Čečenskou republikou) a tím přispěl k ukončení tzv. 1. čečenské války, zároveň zachoval územní celistvost Ruska a v podstatě ukončil válku v Čečensku. Postavil do latě nevládní organizace a „5. kolonu“ a zakázal poslancům vlastnit bankovní účty v zahraničí. Protože dnes je trend pomlouvat Putina co se do něj vejde, napadlo mě se podívat, co v Rusku za jeho vlády zrušili či zakázali. Je to moc zajímavé.

•Zakázali agenturám práce zaměstnávat. Mohou jen práci
zprostředkovávat.
•Zakázali vrcholným představitelům státu a funkcionářům (včetně
soudců, úředníků) vlastnit účty v cizině a cenné papíry v cizině.
•Vypakovali ze země všechny „neziskovky“, napojené na cizí zdroje (třeba Sorose).
•Zakázali mise OBSE. Posvítili si na cizí „lidskoprávní“ organizace.
•Zakázali geneticky upravené potraviny.
•Zakázali všechny herny v celém Rusku a hazard (tím v Rusku zavřeli kohouty gruzínské mafii).
•Zakázali oligarchům vměšovat se do politiky.
•Zakázali adopci ruských dětí americkým párům (po zkušenostech).
•Zakázali vyvražďování tuleních mláďat a nato i obchod s tuleními
kožešinami.

Mají snahu zestátnit základní státní zdroje. Tlačí soukromé ropné producenty k prodeji svých podílů státu. (S tím souvisí i onen zákaz oligarchů vměšovat se do politiky. Omezují jejich moc.) Na rozdíl od ostatních zemí Rusko vždy ihned reaguje na ohrožení Rusů. Zakázali například dovoz radioaktivních aut z Japonska. Dočasně zakázali dovoz mléčných produktů z Litvy, tvrdého alkoholu z Česka, drůbeže z Česka (byl tu mor), masa z EU a USA, zeleninu a brambory z EU. Vždy šlo o nějakou nemoc nebo hrozící otravu. V roce 2010 naopak dočasně zastavili ruský vývoz pšenice kvůli suchu, aby zajistili soběstačnost Ruska. Momentálně vyvíjejí spolu s Čínou internet, nezávislý na USA. Putin chce udělat z rublu nezávislou měnu na západních spekulantech a bankéřích a podloženou zlatem. Jestli se někomu zdá, že něco z toho je špatně, tak mně se zase zdá, že špatně to děláme tady.

Tento článek jsem nenapsala a autora nenašla. Přesto vám ho předkládám, protože i tohle je dobré číst a udělat si vlastní úsudek.

1 komentář

Vítejte v diskusi ke článku. Sdílejte své názory, obavy i rady.

  1. Jirka

    Zírám. Někdy se ten diktátor prostě povede. 14 x vyšší důchod, to bych mohl žrát krevety každý den. Zatím se zdá, že to má doživotně jistý a v hlavě srovnaný. Bohužel, Kaddáfí taky dělal zázraky a kde je dneska Lybie. Je pravda, že Muamarovi bylo pomoženo a to se Putinovi asi přihodit nemůže. Asi bych mu držel palce.

    Odpovědět

Prosíme dodržujte slušné vychování a obecný kodex diskutujících.
Názory se daji projevovat i slušně, přesto s důrazem.