Hromadná výprava do Ankary. Kam je nacpou? Budou je štosovat?:-))
a- a a+ Celá tahle komedie s počty lidí v delegacích jen dokazuje, jak hluboko naše politická kultura klesla.
Už jste to slyšeli? Ten velký spor o to, kdo má větší… delegaci na summit NATO do Ankary? Zatímco premiér Babiš se tváří jako vzor úspornosti a do letadla balí skromných 12 statečných, prezident Petr Pavel se do Turecka zřejmě chystá v doprovodu, který by zaplnil menší dálkový autobus. Pětatřicet lidí! Včetně první dámy, samozřejmě, protože kdo jiný by měl na bezpečnostním summitu kontrolovat kvalitu tureckého medu a dohlížet na to, aby měl pan prezident v té geopolitické vřavě vždycky čistý kapesník.
Kdo se tam sakra vejde?
Představte si to: vládní speciál praská ve švech. Babišovi ministři a poradci se mačkají v koutě, zatímco Pavlova „armáda“ zabírá většinu sedadel. Nabízí se otázka, co tam těch 35 lidí bude vlastně dělat. Možná pan prezident potřebuje speciální tým na žehlení maskáčů, jinou skupinu na ladění motorky pro případ, že by si chtěl udělat výlet po anatolském pobřeží, a samozřejmě ochutnávače kebabu. Nebo je to prostě tak velká delegace, aby se v Turecku necítil tak sám, když se s ním Babiš nebaví.
Vládní pomsta: Prezident v izolaci a bez jídla?
Ale vláda se nenechá jen tak zahanbit! Ministr zahraničí Macinka sice skřípě zuby, že Ústavní soud je donutil vzít Pavla na palubu, ale už se ozývají hlasy o „vládní pomstě“. V letadle prý Pavla posadí někam dozadu k záchodům, k jídlu mu dají jen oschlou housku a v Ankaře ho nechají bez jediného poradce. Prý si má poradit sám, když je ten generál. Představte si tu scénu: ostatní státníci jednají o budoucnosti NATO, a náš pan prezident stojí v koutě, osamělý jako kůl v plotě, a marně se snaží připojit na wi-fi, aby si zjistil, co má vlastně říkat.
Reprezentace jako v mateřské školce
Celá tahle komedie s počty lidí v delegacích jen dokazuje, jak hluboko naše politická kultura klesla. Zatímco ve světě se řeší vážné bezpečnostní hrozby a války, naši nejvyšší ústavní činitelé se hádají o to, kdo má delší… seznam doprovodu a jestli se můžou vzít za ruku. Vypadáme před světem jako parta uražených školáků, kteří si v autobuse dělají naschvály a hádají se, kdo bude sedět u okýnka. No, hlavně že se šetří, že? Teda, jak na kom…
Autor: Milena Doušková
1 komentář
Vítejte v diskusi ke článku. Sdílejte své názory, obavy i rady.
# Václav Hule neutrálně
Právní věta Z ustanovení § 80 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, vyplývá, že jediné opatření, které Ústavní soud může učinit za podmínek stanovených citovaným ustanovením, je uložit orgánu veřejné moci, aby v zásahu nepokračoval. Je tedy zcela evidentní, že návrhem na předběžné opatření se nelze domáhat aktivní činností. https://www.zakonyprolidi.cz/judikat/uscr/iv-us-142-96
Odpovědět
Přidat komentář
Prosíme dodržujte slušné vychování a obecný kodex diskutujících.
Názory se daji projevovat i slušně, přesto s důrazem.