David Prachař označil Miloše Zemana za „smutného klauna“ a „zlého muže“, no a Prachař je tlučhuba
a- a a+ Proč mají tihle komedianti takovou nutkavost vyjadřovat se k tomu, čemu evidentně nerozumí, a proč je to neustále namířeno proti lidem z vlastního národa?
Je to další z komediantů, kteří se chtějí smiřovat a zapomínají na naši historickou zkušenost s Germány. My můžeme odpustit, ale nesmíme zapomenout. Prý z našeho bývalého prezidenta jde zloba, zášť, nenávist a propisuje se do něj temná duše. Prachařovi vadí Zemanův postoj k prvnímu poválečnému setkání Sudetoněmeckého landsmanšaftu ve městě, odkud byli po válce Němci vyhnáni.
Bývalý prezident svůj postoj hájil systematicky a rozvedl ho do čtyř bodů:
Sudetoněmecký landsmanšaft spoluzaložili bývalí nacisté.
Organizace měla dlouho ve stanovách majetkové nároky vůči České republice.
Předseda landsmanšaftu Bernd Posselt v roce 2003 hlasoval v Evropském parlamentu proti vstupu ČR do EU.
Posselt opakovaně kritizuje Benešovy dekrety.
Zeman mluvil o sudetských Němcích jako o fanatické součásti nacistického hnutí a varoval před „sladkými slovy“ šéfa landsmanšaftu. Posseltův výrok, že je víc Čech než Okamura, je vrcholem arogance. On není Čech ani omylem, je to Fricek jak vyšitý. Většina národa se v tomto směru ztotožňuje s názorem Miloše Zemana. Pustit si do své blízkosti tyhle osoby, to je jako nasadit si do bytu štěnice. Pak už se musí jen deratizovat, a to přece nechceme. Tady by mělo jasně zaznít zásadní „proč“.
Proč mají tihle komedianti takovou nutkavost vyjadřovat se k tomu, čemu evidentně nerozumí, a proč je to neustále namířeno proti lidem z vlastního národa? Bohužel, hodně lidí ještě pořád naslouchá těmto mediálně známým osobám. Nechtějí si tvořit svůj vlastní názor a nechtějí znát pravdu – tak, jak nás to učili naši prarodiče a rodiče.
Autor: Milena Doušková
Přidat komentář
Prosíme dodržujte slušné vychování a obecný kodex diskutujících.
Názory se daji projevovat i slušně, přesto s důrazem.