Anna Boleynová nám zčerná a- a a+

Jsem hrdá na svoji krásnou, bílou pleť a věřím, že se mnou všichni Slované. My ještě víme co znamená být bílí a věřit v Ježíše.

Britská čtyřiatřicetiletá herečka Jodie Turner-Smithová si zahraje anglickou královnu Annu Boleynovou. Jako herečku ji neznám, ale určitě je dobrá, když si má zahrát docela náročnou postavu Anny Boleynové. Postava si prožije těžký život plný zvratů a skončí na popravišti.

To ale není to podstatné co mě na tom zaujalo. Jsem milovnice historie a proto nikdy nepochopím proč má anglickou královnu Annu proslulou svou bělostnou pletí hrát herečka pleti černé. Podle mne má všechno své meze a při ztvárňování historických postav bychom se co nejvíc měli držet dat a spíše hledat nějakou podobnost.

Ze strachu co tomu řeknou černoši, se stali běloši ustrašenou populací a vyloženě jim lezou do pozadí. Nestačí líbání noh a omluvy? Jak moc se ještě běloši poníží. Ztratili veškerou hrdost a možná by se nejraději přebarvili na černo jen aby nebylo vidět jak se jim bělá pleť.

Jsem hrdá na svoji krásnou, bílou pleť a věřím, že se mnou všichni Slované. My ještě víme co znamená být bílí a věřit v Ježíše. Nemáme potřebu se barvit na černo, popírat víru v která žili naši prarodiče, rodiče a my. Nejde o to, zda opravdu jsme věřící, ale o to, si svobodně zvolit čím chceme být.

Nenechme si od nich nic vnutit nebo se nakonec dozvíme že Jan Hus byl černý homosexuál. Já aby všechny skupiny byly spokojené. Ano, a dáme jim Jana Žižku na černo, ale řekla bych že kdyby vstal z mrtvých, tak by pořádně provětral svůj palcát.

3 komentáře

Vítejte v diskusi ke článku. Sdílejte své názory, obavy i rady.

 1. Emanuel

  Zdá se, že režisérka dává na první místo herecké kvality bez ohledu na historická fakta dané postavy. V tom případě by Annu Boleynovou podle mě nejlépe zahrál Johnny Depp. A krále Jindřicha Julia Roberts, ta by byla skvělá. A rasismus, zvláště ten nejnebezpečnější genderový, by tím byl definitivně vymýcen. A nový žánr na světě. Historická groteskní fraška.

  Odpovědět
 2. Frank

  (Oni) Vas chcu nas-rat! Terazky ked zistili ze Svedi su vlastne vybledli Africania, tak preco nie? Az na tie blondate silne vlasy ako stetiny, co?

  Odpovědět
  • Milena Doušková

   Ahojky Franku, zase mě sklátilo astma. Jsem ráda, že ke mně pořád chodíš. Až mi bude líp ozvu se po mejlu. Je to hnusná doba.

   Odpovědět

Prosíme dodržujte slušné vychování a obecný kodex diskutujících.
Názory se daji projevovat i slušně, přesto s důrazem.