Nošením roušek nechráníte jen sebe a své blízké.

Nikdy si lidé rovni nebyli, nejsou a nebudou a- a a+

Prý žijeme v demokracii a máme se velmi dobře, vlastně nejlépe. Tak proč jedou zbrojařské továrny jedou na plno, proč se válčí, proč je tolik nenávisti a proč nás chce neustále někdo z cizích mocností ovládat. To není rovnoprávný vztah. To je vztah poddaného a pánovi.

Poslední dobou se všude píše o komunismu a komunistech. Připadá mi to legrační, protože ho nikdo, nikde nežije. Asi byste si měli osvěžit, co to vlastně je, protože já nevím o komunismu, který by na světě někde byl. Možná zpotvořeniny komunismu jako v Číně, ale to nemá s komunismem nic společného. Pro lidi je stejně nereálný, ale všichni o něm píší, nadávají si do komunistů a vlastně ho nikdo nikdy nezažil. Nikdy si lidé rovni nebyli, nejsou a nebudou.

Komunismus je politická ideologie. Požaduje společné vlastnictví a odmítající třídní rozdíly mezi lidmi. Jeho zastánci jsou komunisté. Komunistické ideje mají předchůdce již v antice. Po druhé světové válce se komunismus prosadil i v mnoha jiných zemích včetně ČSSR, kde komunisté vládli od února 1948 do konce roku 1989. Ano, píše se, že se prosadil a že jsme v něm žili. Tak to teda nevím kde žili ostatní lidé, ale já si nepamatuji, že bych žila v komunismu. Snad v nějaké zpotvořenině socialismu, ale ani to není to pravé slovo.

Pokud já si pamatuji, tak nikdy si nebyli lidé rovni. Vždy byla bohatá a chudá vrstva. Vždy někdo něco vlastnil a druhý neměl nic, jen svoje ruce na práci, za kterou dostával plat. Je pravda, že tyhle podivné režimy přinesly sociální jistoty a vzdělání širokým vrstvám obyvatelstva, nebyly však schopny ekonomicky a technologicky konkurovat vyspělým západním demokraciím a připravily o život desítky milionů lidí – věta z Wikipedie. To je všechno možné, ale uvědomte si, že v rámci slova DEMOKRACIE jsou páchány naprosto stejné zločiny, umírají miliony lidí. Pro obyčejného člověka režim jako režim, tak nevím, proč se se mluví jen o zločinech o komunismu, protože každá idea sebou nese zločiny, ať se nám to líbí nebo ne. Někdy to vypadá, že vůbec nevidíte, co dělá USA v rámci tzv, demokracie. Neustále po celém světě válčí, zabíjejí, zabírají cizí území, provedli genocidu Indiánů a nahnali je do rezervací jako zvěř. Tohle je ta opěvovaná demokracie. Vzpomeňte si na pohromu v Jugoslávii pod kterou se podepsal i některými lidmi opěvovaný Václav Havel.

Demokracie v Evropě nás dovedla kam? Zase jsou z nás poslušní pracanti pro horní vrstvu vyvolených. V rámci demokracie jsou nám vnucováni migranti, které budeme živit stejně jako naši Romskou menšinu. To je prostě holý fakt. Jejich zvyky jsou neslučitelné s našimi a tak se je snaží všemi silami z nás vyhnat. Co migrant to chudáček, co původní obyvatel bránící se zničení, to rasista a komunista.

Kdo je pravý komunista

Rozhodně ne ti, co se za komunisty vydávají včetně celé komunistické strany. Pro svoje přesvědčení byli vyvražďováni, mučeni a zakazováni. Za války umírali v koncentrácích stejně jako židé. Většinou to byli stejní chudáci jako ti, za které bojovali. Dnešní „komunisté“ nejsou žádní chudáci, nebojují za rovnost mezi lidmi, ale drží se svého koryta a nedělají nic pro obyčejného člověka. Podle mne, žádný komunista neexistuje, ale jsou jen ti, co si na ně hrají.

Česká republika považuje komunistický režim a jeho propagaci za protiprávní. Považuje, ale máme ho tady, za zadkem. Pročpak ho dávno nezrušili? To je otázka. Museli by zrušit sami sebe, protože většina z nich za komunistů žila a měla se jako prasata v žitě. Nemohou přece zrušit sami sebe. Podotýkám, že není a nebyl komunismus, ale režim, který se tak tvářil.

Je s podivem, jak zavrhujete něco, co tady nebylo, ze slova komunista jste si udělali nadávku, opovrhujete Ruskem, nenávidíte Čínu. Ano, vraždilo se tam, prováděli se strašné věci a vy jim to nikdy neodpustíte.
Proto se ptám, proč jste dokázali odpustit Němcům:

 • dvě světové války
 • zabírání cizích půd
 • krádeže cizích majetků
 • postavení továren na smrt
 • nelidskost a zrůdnost jejich jednání

Na tyhle moje otázky mi nikdo, nikdy neodpověděl a pochybuji, že mi někdo odpoví. Prý žijeme v demokracii a máme se velmi dobře, vlastně nejlépe. Tak proč jedou zbrojařské továrny jedou na plno, proč se válčí, proč je tolik nenávisti a proč nás chce neustále někdo z cizích mocností ovládat. To není rovnoprávný vztah. To je vztah poddaného a pána.

2 komentáře

Vítejte v diskusi ke článku. Sdílejte své názory, obavy i rady.

 1. K-NOBL-AUCH

  Nadpis clanku to vyjadruje spravne. Ostatok ako sama dobre viete su statistiky. Ludska natura albo prirodzenost. Tak isto ako v cistom ci rozbesnenom jazere kde na korist ciha krokodyl. Ako padnuty kmen stromu. Cim cistejsia voda tym nehybnjsi kazdy tvor. S tou prirodzenostou by sme mohli zacat v dobe kamennej a zastavit sa v starom Rime ci v starobylom Grecku. Ale podme na Hawaii. Na ostrov Maui. Chytry ci stastlivy pan Cukrova hora, teda Zuckerberg aj s jeho sikmookou si za nemaly peniaz doslova privlastnili obrovsky flak zeme o ktoru sa uz par rokov vedu spory. Natives, domorodci co nemali a nemaju pisane zaznamy kto kolko vlastnil a kde su pochovani ich predkovia by chceli aby spomenuty billionar zmizol. V dnesnom svete je rovnejsi ba az jeden z najrovnejsich. A dostal sa tam s dobrovolnou pomocu celeho sveta. Presne ako Gates, Musk, Bezos, Buffet. Dokonca aj nejaky usmievavy pan co vydoloval uhlie pod Ostravou a Porubou sa nezdrziava v nejakej zubozenej a vykradnutej zemi ale na brehu jazera Geneva a byva v betonovom bunkri ako jejeho sidlo zname. Holt, ludia maju stastie ze nieco objavia a zuzitkuju, Teda ovela viacej ako len slnecnu energiu. Aj v Indii je jeden velmi rovny a rovnejsi. Ma dom 28 poschodi, teda veziak a zariadenie stalo miliardy. Ano, zije v jednej za najnerovnejsich zemi. A jemu to vobec nevadi. Dokonca by som sa odvazil tvrdit ze sa doslova vyziva. Na vsetku nerovnost by som kazdemu z Vas priam horuckovite doporucil dva DVD. Baraka Samsaras V tom poslednom uvidite ako sa znu slepice. Masina ako kombajn ich gumennym ramenom ako zberacka laduje do zbernej komory. Prasnica co cely zivot vlastne lezi v ocelovej kleci a je dojena prasatkami a znova oplodnena je eventualne naporcovana a podava sa na bielom tacku zu styrenu. Oba filmy su neuveritelnej kvality a ja som vdacny ze som nemusel uvalit 10 ci 20 millionov aby som na vlastne oci videl to co je nafilmovane. Takze: Nie kazdy z nas je prvy u nebesych bran. Nie na kazdeho sa ujde panenskych krepelcich vajicek a ostatni musime jest tie z tovarny. Burty co uz ani poriadny spek nemaju. A ze nie sme si rovni? Neboli a nikdy nebudeme. Ti co chcu cestovat a na to maju si zadecek vezu v privatnom stroji. 250 tisic? To ako posedenie v hoteli Sacher pre par co si to mozu dovolit. Urcite nie dnes. Musite si par mesiacov pockat. Ale nesmiem zabudnut to najdolezitejsie co chcem povedat. Svet spolknul habaduru aj s navijakom. Svet toleruje zlodejov a vrahov. Tvrdia svetu presne to co tvrdil pan s knirkem v 38 - om minuleho storocia. Manifest Destiny. My mame pravo vtrhnut kde sa nam zachce. Nase lode budu brazdit kazde more a ocean. Tucniak co prave nepochodil v Afganistane a nemohol dohodnut vitazstvo americkych baganci a zoldnierov zatrhol financnu pomoc. Umele dychanie vo vyske billiona dolarov. Tlaciarne si oddychnu, tak co?

  Odpovědět
  • Milena Doušková

   Ano Franku. Celý život vím, že něco jako rovnost neexistuje a jak znám lidi, nikdy existovat nebudu. Vždy budou pijavice a ty, ze kterých je krev vysávána.

   Odpovědět

Prosíme dodržujte slušné vychování a obecný kodex diskutujících.
Názory se daji projevovat i slušně, přesto s důrazem.