Generál Svoboda vláčen bahnem urážek moderátora Železného a- a a+

Je zajímavé jak tato doba chválí všechny, co národ nenávidí a pomlouvá všechny, které národ miluje. Oni dobře vědí proč to dělají. Berou nám vše a nezapomínají nám sebrat i naše hrdiny. Pak už nám nezbude nic.

Slova bývalého pionýra, svazáka a nynějšího moderátora Jakuba Železného jsou daleko za hranou slušnosti i profesionality. On nemá právo jako moderátor vyjadřovat svoje názory ať jsou jakékoliv, ale má dělat to, co je jeho práce, moderovat. Pokud chce dělat jinou práci, jako třeba novinář nebo politik, prosím. Nikdo mu v tom nebrání. Jenže potom si svoje zdroje budu muset obhájit a zveřejnit a ne jen tak plácat a nic nedokázat. Tuhle praktiku moderátorů ČT odsuzují všichni a je jedno koho z hostů právě topí. Je to na vyhazov a oni to ví a já doufám, že rada bude jednat přísně.

Tady jsou jeho slova

“Opravdu nechápu, proč má v Praze, 31 let po pádu režimu komunistické strany, mít nábřeží člen předsednictva komunistické strany a komunistický prezident. V řadě hodnověrných pramenů se uvádí, jak Ludvík Svoboda již za války kolaboroval se sovětskou NKVD, vražednou komunistickou tajnou službou, nebo jak již dávno před únorovým pučem vstoupil do komunistické strany. Co je však nejodpornější, je jeho role v srpnu 1968 a po něm. Podruhé zradil národ, dle svědectví z obou stran a rozhodně nebyl v noci z 20. na 21. srpna žádným odpůrcem invaze. O pár dní později, při ostudných jednáních v Moskvě, sehrál Ludvík Svoboda zcela hanebnou úlohu, když jako poslušný vazal Sovětů drsně nutil váhající československé představitele, odvlečené do Moskvy nelegálně, aby podepsali kapitulantský Moskevský protokol, což se mu podařilo.”

Generál Svoboda bojoval proti Německu a zatím mu nacisté popravili velkou část rodiny. Většina jeho širší rodiny, byla zavražděna v koncentračních táborech. Syn Miroslav zavražděn v pouhým 17 letech v koncentračním táboře Mauthausen. Němci ho ukopali k smrti. Válku přežila jen dcera Zoe a její maminka Irena, generálova manželka.

Ludvík Svoboda (1895 – 1979) byl hrdina, bojovník proti nacistickému Německu. Během druhé světové války vedl jako brigádní generál 1. československý armádní sbor na východní frontě. Po dlouhých letech v ústraní byl v roce 1968 zvolen prezidentem Československé socialistické republiky. Byl to jediný prezident kterého národ miloval až do jeho smrti. Jediný světlý bod v dobách temna a nemůžeme nechat nějakého moderátora šlapat po jeho památce.

Je zajímavé jak tato doba chválí všechny, co národ nenávidí a pomlouvá všechny, které národ miluje. Oni dobře vědí proč to dělají. Berou nám vše a nezapomínají nám sebrat i naše hrdiny. Pak už nám nezbude nic.

Autor fotografie: Stanislav Tereba – http://www.tereba.com/

Prosíme dodržujte slušné vychování a obecný kodex diskutujících.
Názory se daji projevovat i slušně, přesto s důrazem.