Černochu a cikáne, co ti běloch vlastně dluží? a- a a+

Víte kdo je David Carroll? Ne? Tak je to černý muž, kterého by si měli poslechnout všichni, černí i bílý. Mluví tak jak to je a beru mi slova z pusy. Když čtete jeho řeč, tam chtě nechtě musíte dát rovnítka mezi černochy a cikány. Stejný problém, stejné přísavky na státu a na pracujících.

Tak toto je černý muž, kterého by si měli poslechnout všichni, černí i bílý. Mluví tak jak to je a bere mi slova z pusy. Když čtete jeho řeč, tak chtě nechtě musíte dát rovnítka mezi černochy a cikány. Stejný problém, stejné přísavky na státu a na pracujících. Obě skupiny se nejraději válí a vykládají o tom, jak je běloši diskriminují a že kvůli nic žijí v bídě a na okraji společnosti. Není to pravda a nenechte si nikým vnutit pocit, že jim něco dlužíte. Nedlužíte jim vůbec nic. Není důvod si kvůli jejich lenosti lehat na náměstí, klanět se jim, líbat jim nohy a nechat se bít. Jejich specialita je kopání do hlavy a dokonce skákání na hlavu. Nikdo mi nevymluví, že je v tom úmysl zabít. Nenechte si od nich nic líbit, protože jim vůbec nic nedlužíte. To oni dluží nám, protože si je neustále platíme a máme strach z jejich řevu a násilí. Taková je pravda.

Co ti běloch dluží?   Nikdo, kdo rozumí současnému postavení afroamerického černocha nemůže popřít, že v roce 2012 jej už lze označit za profesionální oběť. Mohou za to především paternalističtí bílí levičáci, kteří viktimizaci vtloukají americkým černochům do podvědomí. Na vině jsou i šarlatáni, křiváci a zloději z tzv. lidskoprávního hnutí a část černošských duchovních. Ti všichni bez přestání přesvědčují amerického černocha že vše špatné co se děje mezi černými v Americe může dát za vinu historickému dědictví, otroctví.

Když se dnes bavíte s Afroameričany a zeptáte se jich, co přesně jim dnes běloch vlastně dluží, po tom všem co už černé menšině dal, čeho přesně se jim od bělochů nedostává, jaké nástroje pomoci ještě nebyly vyzkoušeny? Co by se muselo stát aby to smazalo odkaz otroctví? Většina černochů na to nebude znát odpověď. Protože když se podíváte na nedávnou historii, na vše, co černoch v Americe už dostal, skutečnost, že pro 80% Afroameričanů se stalo křesťanství zásadní součástí života, tak jak to vše souvisí s odkazem otroctví?

Když byli afričtí otroci přivezeni, nemluvili anglicky, nečetli Bibli, ani nemohli být pokřtěni. To jim otrokář umožnil až potom, co si uvědomil, že by se tak mohli stát poslušnější. Až poté se z mnoho z nich stali křesťané. Stejně tak mnoho fakult s tradičně vysokým podílem černochů bylo založeno a financováno z peněz bývalých majitelů otroků. Ti dobrovolně odevzdali část svého bohatství, aby přispěli k černošskému vzdělávání. Podívejte se na listinu práv a svobod, na všechny dodatky ústavy, na zákony o afirmativní akci, na vládní granty, na antidiskriminační zákony pro pracovní trh, pro oblast vzdělávání i pro bydlení.

Jsme v roce 2012 a většina amerických černochů si může dovolit dát si k večeři žebírka nebo humra a mohou si je koupit i za potravinové lístky. Lístky, co vám zbudou pak můžete prodat v nějakém obchodě vlastněném Libanonci nebo Araby a pár utržených dolarů dáte na měsíční splátky za svoje auto vytuněné čtyřicetupalcovými chromovými koly, které mimochodem stojí před barákem ve státně dotovanými byty kde bydlíte.

Takže černochu, co dnes běloch vlastně dluží? Po tom všem, co už jsi dostal. Všechny dary a výhody, které od bílých černoch má mu stále nepomohly postavit se na vlastní nohy coby běžný člen společnosti. Předhánějí nás i někteří zcela čerství migranti. Koukáš se jim na záda, protože lelkuješ a čekáš zas nějakou pomoc od vlády. Co ještě ti běloch dluží? I kdyby tě nechtěl vzít do práce, můžeš se postavit na vlastní nohy a vydělávat. Všichni ostatní to zvládají. Proč potřebuješ pomoc na každém kroku? Do americké černošské komunity je podle střízlivých odhadů ročně investování 850 miliard USD. Ta částka se rovná ročnímu hrubému národnímu produktu některých evropských zemí.

Dost z toho jsi propil, prokouřil, projedl a utratil za striptérky, Hlavně ale nebyl vůbec využit potenciál těchto peněz. Jenže stále se většina z nás považuje za chudé a potřebné, protože tu kdysi bylo otroctví. Proto se neumíme zvednout. Ty jsi nikdy žádnou bavlnu nesklízel a tebe nikdy nikdo nebičoval. Letos má černá rasa v Americe nejvíce vysokoškoláků, co kdy měla. Máme černošské fakulty a plno absolventů. Máme dost černošských bavičů v televizi a sportovců. Do černošské komunity nepřestávají téct peníze. Ty však stále sedíš a lelkuješ. Stále čekáš na něčí pomoc. Jediný důvod proč to tak děláš je ten, že jsi se naučil být obětí z povolání. Přijal jsi za svou doktrínu viktimizace kterou ti do hlavy dostali bílí levicoví pokrytci kterým úplně vyhovuje, že jsi dnes na jejich otrokářské plantáži. Posloucháš lidskoprávní šmejdy, Jessie Jacksona nebo Al Sharptona a černošské pastory, kteří ani nepochopili poselství Bible které se pokoušejí kázat.

Tohle je dnešní stav amerických černochů. Podívej se na všechna fakta a řekni mi, co ti dnes běloch dluží. Vždyť už ti dal i svoje dcery. Tedy, ne že by ti je zrovna věnoval, ale nezlynčuje tě, když s nimi budeš randit. Když se s bílou holkou chytneš za ruku, tak na tebe odnikud nevyskočí gang a nezmlátí tě. Nikdo tě nezlynčuje ani za to, když s ní budeš mít dítě. Takže, co víc by ti dnes běloch ještě mohl dát? Co ještě zbývá? Napadá tě něco, co by ještě měl dát abys měl pocit, že se váhy konečně vyrovnaly? Nezapomeň přitom na těch 850 miliard, co tvoje komunita dostává každý rok.

Přitom kolik černých dnes vyhodí 250 babek za boty Air Jordan. Kolem krku máš spoustu řetězů, jezdíš ve svém SUV. Tolik bohatství a stejně máš pocit, že ti něco dluží. Největší problém s touhle teorií viktimizace je ten, že nejenže ty jsi nikdy nebyl otrok, ale dnešní běloch, který ti platí, nebyl nikdy otrokář. Tohle se mi zdá nejabsurdnější. Přesně takhle přemýšlí dnešní americký černoch a proto se neumí postavit na vlastní nohy i když jiní to umějí. Lidé kteří sem přišli přes ostrov Ellis sem přišli s prázdnýma rukama, ale vyhrnuli si rukávy a dali se do práce. Vybudovali zde svoji budoucnost pro sebe i svoje potomky. Nikdo z nich nečekal pomoc od vlády. Naproti tomu leckterý americký černoch dodnes sedí a lelkuje.

Tohle všechno je nám povědomé. I my si vydržujeme naši menšinu a pěstují v nás pocit, že jen díky nám jsou na tom zle. Nevěřte nikomu, kdo vám do hlavy cpe tyhle nesmysly. Žijeme v kapitalismu jak chtěli a nemůžou chtít žít jako v komunismu. Tady musí každý makat ať má barvu třeba fialovou. Tak proč ne černoši a cikáni.

Prosíme dodržujte slušné vychování a obecný kodex diskutujících.
Názory se daji projevovat i slušně, přesto s důrazem.