Zločiny amerických elit byly nemilosrdné a- a a+

Zločiny amerických elit byly systematické, konstantní, začarované a nemilosrdné, ale jen málo lidí o nich mluví

Toto je aktualizovaná a přepracovaná verze úplného průvodního příběhu, který se objevil v důležité publikaci, posádce: The Journal of History and Deep Politics, Issue 003. Issue 004 je naplánovaná na tento týden a vyzývám čtenáře, aby si ji koupili. Zde si přečtete články, které nenajdete nikde jinde, brilantní analýzy očí, které se MSM nikdy nedotknou.

Nic se nikdy nestalo. I když se to stalo, nedělo se to. Na tom nezáleželo. Nebylo to žádného zájmu. Zločiny Spojených států byly systematické, neustálé, začarované, nemilosrdné, ale jen velmi málo lidí o nich mluvilo. Musíte to předat Americe. Celosvětově vykonává docela klinickou manipulaci s energií a maskuje se jako síla pro univerzální dobro. Je to skvělý, dokonce vtipný, velmi úspěšný akt hypnózy. “ – Projev přijetí Nobelovy ceny Harolda Pintera, 2005

Zatímco pravdovědci Julian Assange a Chelsea Manning sedí uvnitř vězeňských cel a Edward Snowden žije v exilu v Rusku, americký lid se vrhá do iluzorního obydlí postaveného tak, aby je omezil na děti, které se bojí pravdy. Nebo je to tma? To není nic nového; bylo to již velmi dlouho, ale stal se důmyslnějším strašidelným panenkovým domem, elektronickým s mnoha zvony a píšťalky a obrázky, které se pohybují rychleji, než oko vidí. Nyní obýváme digitální technologickou noční můru ovládanou vládními a korporačními silami, která má v úmyslu ovládnout každý aspekt života lidí. To platí i přes odvážné úsilí disidentů používat technologii pro lidské osvobození. Staré dřevěné domky pro panenky, kde jste potřebovali malé prsty k přeskupení nábytku, nyní potřebují pouze palce, které vás mohou kliknout do fantazijního světa vaší buňky. Tolik lidí tam bydlí ve vymyšlené realitě jinak známé jako propaganda. Výsledkem je hromadná halucinace.

V rozhovoru z roku 1969 Jim Garrison, okresní prokurátor v New Orleans a jediná osoba, která kdy zahájila soudní řízení v souvislosti s atentátem na prezidenta Johna F. Kennedyho, uvedl, že v důsledku vražedného převratu CIA jménem z vojensko-průmyslového, finančního a mediálního zpravodajského komplexu, který vládne zemi dodnes, byli američtí lidé vystaveni vymyšlené realitě, která z nich učinila národ pasivních Eichmannů, kteří seděli ve svých obývacích pokojích, praskali pilulky a Když sledujeme televizi, jak vojenský stroj jejich země sbírá miliony lidí a hlasatelé jim říkají všechno, čeho by se měli bát, jako jsou bakterie na prkénkách a ruské špioni infiltrující jejich kadeřnictví. Garrison řekl:

Vytváření takových nečinností jako přijatelné reality a nepřijatelné reality je nezbytné pro sebezáchovu superstátu před jeho největším nebezpečím: pochopení ze strany lidí ohledně toho, co se skutečně děje. Všechny faktory, které přispívají k jeho rostoucí síle, jsou přehnané. Všechny faktory, které by mohly odhalit jeho leptavý účinek na národ, jsou skryté. Výsledkem je umístit obyvatele do postavení osob žijících v domě, jehož okna již neodhalují vnější stranu, ale na které byly vymalovány nástěnné malby. Některé z nástěnných maleb jsou děsivé a mají účinek připomínající obyvatele vnějších hrozeb, proti nimž je otcovský válečný stroj chrání. Další nástěnné malby jsou příjemné, aby jim připomněly, jak pěkné věci jsou uvnitř domu.

Ale žít takhle je jako žít v domově panenky. Pokud má život jednu lekci, aby nás naučil, je to, že žít v iluzi, je nakonec katastrofální.

V panenkovském domě, do kterého byla Amerika postupně přeměněna, je mnoho našich základních předpokladů naprosto iluzorních.

Padesát let za námi zmizelo, protože výmluvný a odvážný Garrison (přečtěte si Na stopě vrahů) metaforicky vyjádřil pravdu, navzdory neustálému úsilí CIA ho malovat jako nespokojeného šílence skrze média. V dnešní době ho pravděpodobně jen zamknou nebo ho pošlou přes hranice, jako u Assange, Manninga a Snowdena.

Je ohromující vzít si podnět z jeho komentáře týkající se atentátu na JFK, když navrhl, že jeden obrátí scénář osamělého vraha a umístí jej do SSSR. Žádný Američan by možná nemohl uvěřit příběhu, který bývalý ruský voják cvičil v angličtině a sloužil na nejvyšší sovětské tajné vojenské základně, která se odvedla do USA a poté se pomocí KGB vrátila domů, mohla zabít ruského premiéra vadnou a ošuntělou puškou a pak jej KGB mohl zastřelit v policejním velitelství v Moskvě připojil zasaženého muže, aby nedošlo k soudu a K.G.B. šlo by to zdarma. To by bylo vytí! Také samozřejmě jsou i výmysly Warrenovy komise o Oswaldu.

Pokud bychom pak aktualizovali toto mentální cvičení a představili jsme si, že Snowden, Assange a Manning byli všichni Rusové a že vydali informace o ruských válečných zločinech, politické korupci a systému úplného elektronického dohledu nad ruským obyvatelstvem, byli poté uvězněni nebo uvězněni nebo poslal uprchnout do exilu jako výsledek, kdo v USA, liberální nebo konzervativní, by možná věřil obvinění ruské vlády, že tito tři byli zločinci.

Přesto se Barack Obama, prezident pro transparentnost, postaral o to, aby se s nimi zacházelo jako s tím, zatímco pochodoval jako „liberál“ týkající se svobody slova a prvního dodatku. Ujistil se, že Snowden a Manning byli obviněni podle Špionážního zákona z roku 1917 a že Assange byl zpochybňován falešnými švédskými sexuálními obviněními, takže musel hledat azyl na ekvádorské ambasádě v Londýně (forma vězení). Podal žalobu proti zákonu o špionáži proti osmi lidem, více než všichni bývalí prezidenti dohromady. Pokrokově omlouval Manninga na cestě ven ze dveří, jako by to vyleštilo jeho klamné liberální dědictví poté, co hrozně utrpělo sedm let odnětí svobody. Připravil Trumpa, aby znovu uvěznil Manninga, aby se pokusil přimět tuto nejodvážnější ženu, aby svědčila proti Assange, což neudělá, a aby kooperativní britská vláda věznila Assangeho v rámci přípravy na jeho vydání do Spojených států a ukázat soud. Pokud jde o Snowdena, byl odsouzen k neviditelnosti, jednou pro filmové titulky, jednou pro film, ale nyní odešel a zapomněl.

Obama a Trump, arch političtí „nepřátelé“, zajistili, aby ti, kdo odhalí kruté činy amerického vražedného státu, byli krutě potrestáni a umlčeni. Takto systém funguje a pro většinu Američanů se to neděje. Na tom nezáleží. Je jim to jedno, stejně jako je jim jedno, že Obama podpořil puč v roce 2009 v Hondurasu, který vyústil v tolik úmrtí v rukou zabijáků cvičených v USA, a pak Trump o všechny tyto „nebílé“ „Lidé prchají do USA, aby unikli peklu vytvořenému USA, jak to dělá po celé Latinské Americe už dlouho. Kdo se stará o pravdu? Všiml si někdo dokonce, jak korporátní média zmizela „zprávou“ všech těch zoufalých lidí, kteří se dožadovali vstupu do USA z Mexika? Jednoho dne tam byli a v titulcích; další den, pryč. Říká se tomu zprávy.

Ale i když většina Američanů nikdy nevěřila vysvětlení vlády pro vraždu JFK, přesto se po půlstoletí v panenkovském domě iluzí neochotně spali, protože v průběhu let se zvětšovalo zabíjení a lži jejich vlastní vlády a jakékoli zdání demokratické a mírové Ameriky zaniklo. Osud odvážných oznamovatelů Assange, Manning a Snowden se jich netýká. Osudy Honduranů se jich netýkají. Osudy Sýřanů se jich netýkají. Osudy Iráčanů, Afghánců, Jemenu, Palestinců se jich netýkají. Osudy amerických obětí po celém světě se jich netýkají. Vládne lhostejnost.

Je zřejmé, že pokud čtete toto, nejste jedním z chodců a jste vzhůru k přehlídce nekonečných lží a iluzí a staráte se o to. Ale jste v menšině.

To neplatí pro většinu Američanů. Když v prezidentských volbách v roce 2016 odevzdalo hlasy pro Donalda Trumpa a HilIary Clintona přibližně 129 milionů lidí by mšlo vědět, že vládne idiotství, ale nic se nedozvědělo. Ditto pro hlasy pro Obamu, Bushe, Clintona a kol. Můžete stále počítat zpět. Je to ošklivá skutečnost a je smutné to říkat. Takové opakování je známkou hluboké nemoci a ve volbách do roku 2020 bude bezpochyby opakováno. Systémová iluze musí být zachována za každou cenu a válečný stát musí být při jejím zabíjení podporován. Je to americký způsob.

Je pravda, že průměrní Američané dům pro panenky nestavěli; to je dílo rozsáhlých vzájemně propojených a dalekosáhlých propagandistických zbraní vlády USA a jejich mediálních spolupachatelů. To je však nečiní nevinnými, protože přijímají desetiletí vymyšlené reality pro tzv. klid mysli tím, že věří, že funguje naprosto zkorumpovaný systém. Vůle uvěřit je velmi silná, stejně jako propaganda. Lekce, o které hovořil Garrison, byla ztracena pro příliš mnoho lidech, dokonce i na těch, kteří příležitostně opouštějí dům panenek na procházku, ale kteří chodí jen mírně dolů ze strachu, že uvidí příliš mnoho reality a spojí příliš mnoho teček. Je tu jasná nevědomost, pak je tu zaviněná nevědomost, ke které se vrátím.

Jednou z prvních věcí, kterou musí autoritativní vládnoucí elita udělat, je přesvědčit lidi, že jsou svobodní. To trvá již nejméně čtyřicet let, od odhalení CIA o CIA v polovině sedmdesátých let, včetně jejího programu na kontrolu mysli MKULTRA. Všichni byli zděšení zjevením, takže byla přidána jiná taktika. Řekněme, že tyto programy byly ukončeny, když ve skutečnosti pokračovaly v rámci jiných, dokonce hlubších tajných programů, a prostě mají „odborníky“ – sociální, psychologické a biologické „vědce“ – opakují ad infinitum, že od nynějška už neexistuje žádná kontrola mysli. Je to iluze a všechno jde dolů do mozku. Biologie je osud, s výjimkou kulturně odlišných způsobů, kterými je svoboda volby vybírána – např. nejnovější módy, genderová identita, nejlepší účes atd. Vytvářejte a bohatě financujte programy pro studium mozku a zároveň podporujte a propagujte rozsáhlou expanzi farmaceutických léků na kontrolu lidí. Udělejte to ve jménu pomoci lidem s jejich emocionálními a behaviorálními problémy, které mají kořeny v jejich biologii a jsou mimo jejich kontrolu. A vytvořte kritéria, která přesvědčí lidi, že jsou nemocní a že jejich úzkost nemá nic společného s převratem, který je činí „občany“ policejního státu.

Bylo nám řečeno, že naše životy se točí kolem našich mozků (našich těl) a že odpovědi na naše problémy spočívají ve větším výzkumu mozku, drogách, genetickém testování atd. Není náhoda, že americká vláda vyhlásila devadesátá léta za desetiletí výzkum mozku, v návaznosti na období 2000–2010 jako na desetiletí projektu chování a naše současné desetiletí se věnuje mapování mozku a umělé inteligence, které pořádá projekt Úřadu pro vědu a technologii a Agentura obrany pro pokročilé výzkumné projekty (DARPA) . Jak pohodlné! George H. W. Bush, Clinton, George W. Bush, Obama, Trump – jaký rozdíl! Ale to je věda a blaho světa. Věda pro idioty.

Odkapávání kapkami sem a tam podle vzoru nejlepší propagandy, jak říká francouzský sociolog Jacques Ellul – „propaganda není dotykem kouzelného hůlky. Je založen na pomalé a stálé impregnaci. Vytváří přesvědčení a soulad prostřednictvím nepostřehnutelných vlivů, které jsou účinné pouze nepřetržitým opakováním “- články, knihy, mediální zprávy znovu zdůraznily, že lidé jsou„ určováni “biologickými, genetickými, sociálními a psychologickými silami, nad nimiž nemají kontrolu. Tvrdit, že lidé jsou svobodní v sartreanském smyslu, se stalo považováno za víru bludného hlupáka žijícího v minulosti, špatného filozofa, anti-vědce, špatně informovaný religionista, jeden nostalgický pro existenciální kavárny, Gauloises a černé barety. Ten, kdo nepochopil pravdu, protože nečetl New York Times ani se díval na televizi CBS. Ten, kdo věří v lstivé konspirační teorie.

Konvenční propaganda – téměř jsem řekl, moudrost – vytvořená desetiletými médii a akademickým opakováním je taková, že nejsme svobodní.

Dovolte mi opakovat: nejsme svobodní. Nejsme svobodní.

Reportér vyšetřovatele John Rappoport důsledně vystavoval propagandu zapojenou do vytváření a rozšiřování Diagnostického a statistického manuálu svými pseudovědeckými klamy a tajnými dohodami mezi psychiatry a farmaceutickým průmyslem. Jak správně poznamenává, program CIA MKULTRA pro kontrolu mysli se proměnil v moderní psychiatrii, a to se stejnými cíli, jak zakázat a ovládat lidi tím, že je přesvědčí, že nejsou svobodní a potřebují chemickou mozkovou koupel.

Může někdo s vědomím této historie pochybovat, že za tímto vývojem je skrytá ruka? Jakmile přesvědčíte lidi, že nejsou svobodní v nejhlubším smyslu, zbytek je dětská hra. Jsou-li přesvědčeni, že jsou loutkami, stávají se loutkami, aby se mohli dobrovolně trhnout.

Hrál si se mnou, stejně jako jsem hrával s panenkami.

říká Nora v Ibsen’s A Doll’s House.

Kdo by nyní chtěl přimět lidi, aby věřili, že nebyli svobodní? Odpověď je zřejmá po chvilce zamyšlení. Není to jen Norův manžel Torvald.

Perfektní příklady přetrvávání dlouhodobé, opakující se, impregnující propagandy se objevují v titulcích zpráv neustále. Zde je neskutečný příklad týkající se málo pochopeného případu atentátu na senátora Roberta Kennedyho. V pátek 30. srpna 2019 byl Sirhan, který byl padesát dva let ve vězení za vraždu RFK, kterou nespáchal, bodnut jiným vězněm. Rychlé prokliknutí titulků MSM, které to uvedlo, ukázalo všechna stejná slova, která opakovala všechna firemní média, když plnili svou funkci stenografů CIA. Jeden příklad z CBS News bude stačit: „Assassin Robert Kennedy hospitalizován po bodnutí věznice.“ RFK vrah, RFK vrah, RFK vrah, všechna média řekla to samé a to dělají už padesát dva let. Jejich vytrvalost trvá na všech skutečnostech, které vyvracejí jejich dezinformaci a ukazují, že senátor Kennedy, který se chystal stát se prezidentem, byl zavražděn, stejně jako jeho bratr John, silami státu národní bezpečnosti.

Lhaní a rozebírání jsou všudypřítomné. Být oklamán mediálními lháři se odráží v osobním životě lidí. Lidé lžou a chtějí být oklamáni. Rozhodli se hrát hloupě, vyhýbat se konfrontaci s pravdou. Chtějí být milí  a mít rádi. Chtějí se zastrčit do bezpečného sociálního a kulturního rámce, kde si budou představovat, že budou v bezpečí. Líbí se jim dům panenky. Rozhodli se žít v tom, co Jean Paul Sartre nazval špatnou vírou. V existenciální psychoanalýze to uvedl takto:

Ve špatné víře skrývám pravdu před sebou. Ale s touto lží pro sebe je ten, komu je lež lhát, a ten, kdo lže, jedna a tatáž osoba, což znamená, že musím vědět, že jsem schopen podvádět pravdu, která je přede mnou skrývána jak ten, co klamal.

Taková špatná víra umožňuje lidem vymyslet druhý akt špatné víry: že nejsou zodpovědní za svou nevědomost o pravdách za lži a propagandou vládních a podnikových médií, i když odstíny vězeňské budovy zlověstně blízko nás a světa hrany vůči globální smrti, která by mohla přijít v okamžiku s jadernou válkou nebo kulhat po léta rostoucího utrpení.

Ti z nás, kteří píšou o dementních válkách a provokacích vedených USA po celém světě a o doplňkové smrti demokracie doma, jsou neustále ochromeni a odrazováni odhodlanou neznalostí tolika Američanů. Zatímco tradiční média nabízejí nabízení mocenské elity, na internetu jsou k dispozici bohaté alternativní zprávy a analýzy od kvalitních novinářů a spisovatelů oddaných pravdě, nikoli propagandě. Ve skutečnosti existuje příliš mnoho pravdy, což představuje další problém. Neznamená to však, že se génius naučí zkoumat důležité problémy a naučí se rozlišovat mezi falešnými a skutečnými informacemi. Vyžaduje to trochu úsilí a, co je důležitější, touhu porovnat více protichůdných hledisek a rozmotat weby. Jsme zaplaveni informacemi a dezinformacemi a dobrými i špatnými zprávami, ale stále je k dispozici pečujícímu vyšetřovateli.

Problémem je vůle to vědět. Ale proč? Proč odmítnutí vyšetřovat a zpochybňovat; proč lhostejnost? Hloupost? Dobře, to je ono. Neznalost? To také. Vědomá nevědomost. Skutečně lenost. Kariéra a ideologie? Najisto. Upton Sinclair to řekl mírně, když řekl:

Je těžké přimět muže, aby něco pochopil, když jeho plat závisí na tom, že tomu nerozumí. Obtížné? Ne, je to téměř nemožné.

Ale pak existuje mnoho velmi inteligentních lidí, kteří nemají co ztratit, a přesto neústupně odmítají pobavit alternativní možnosti k vládnoucím ortodoxiím, které je mají v ruce. Stejně jako mnoho jiných znám i mnoho takových lidí, kteří nikdy nebudou plně zkoumat problémy. Zůstanou v limbu nebo si na sebe mrknou, že to, co může být pravda, nemůže být pravda. Uzavírají se. Toto je velké dilema a frustrace, kterým čelí ti, kteří se snaží přesvědčit lidi, aby se aktivně podíleli na porozumění tomu, co se dnes ve světě děje, zejména proto, že Spojené státy vedou válku po celém světě, ohrožují Rusko, Čínu a Írán, mimo jiné, rozšiřují a modernizují své jaderné zbraně.

Pokud jde o Assangeho, Manninga a Snowdena, na jejich situaci nešlo. Ve skutečnosti byly uvnitř domu panenky neviditelné, až na to, že nástěnné malby na oknech odrážejí jejich obrazy jako hrozby pro obyvatele, ruské příšery je jedí. Jak velký básník Constantine Cavafy napsal dávno ve své básni „Čekání na barbary“ a nikdy nepřijdou:

Co se s námi stane bez barbarů? Ti lidé byli jakýmsi řešením.

Pro lidi jako americký zástupce Adam Schiff, kteří znají ruské barbary, jejich život musí být děsivý, protože se snaží tak obratně bránit branám. Rusové jsou americkým řešením v této pohádce tak dlouho, že je pro mnoho Američanů těžké uvěřit jinému příběhu.

Na jedné straně existuje masivní propagandistický aparát provozovaný americkými zpravodajskými agenturami ve spolupráci s jejich mediálními partnery.

Na druhé straně existuje lidská predilekce pro nepravdu a iluze, smutná potřeba je utěšit a podřídit se větší autoritě, vděčně přijmout mýty nabízené mistry. Tato tendence se netýká jen obyčejných lidí, ale ještě více intelektuálních tříd, které jednají, jako by byly imunní. Erich Fromm, který píše o Němcích a Hitlerovi, ale v širším slova smyslu lidé všude, to nazýval potřebou „uniknout ze svobody“, protože svoboda vyvolává obavy ze závratné osamělosti a potřeby rozhodnout, což zase vyvolává strach ze smrti. Existuje také mnoho druhů malých úmrtí, které předcházejí poslední: sociální, kariérní, peníze, známé atd., které se používají k udržení lidí v domě panenky.

Před padesáti lety CIA vytvořila pojem „konspirační teorie“ jako zbraň, která se měla použít k zavržení pravdy vyjádřené kritiky jeho vraždy prezidenta Kennedyho a těmi Malcom X, MLK a RFK. Všechna média opakovala linii CIA. I když stále používají tento termín k propuštění a vypovězení, jejich kontrola nad mainstreamovými médii je dnes tak úplná, že každá zlá vládní akce je okamžitě vyslána, ať už se jedná o lži o útocích 11. září 2001, o válkách proti Afghánistánu, Iráku , Sýrie, Libye, Jemen, Írán atd., převraty maskované jako barevné revoluce na Ukrajině, Venezuele, Bolívii, Hongkongu, sestřelení malajského proudového letadla, vraždění drony, íránská hrozba, rabování Američanů elitami, údajné útoky na sarinový plyn v Sýrii, protiruská facka a ruská branková fraška, „zločinci“ Assange, Manning, Snowden – všechno. The New York Times, Wall Street Journal, The Guardian, Fox News, Washington Post, CNN, NPR atd. – to vše jsou stenografové pro hluboký stav.

Tolik probíhající propagandy putuje pod praporem „války proti teroru“, což je, samozřejmě, následek útoků z 11. září 2001, vhodně pojmenovaných a neustále posilovaných jako 9/11 v nádherném příkladu lingvistiky kontrola mysli: neustálá nouzová připomínka vyvolávající úzkost, depresi, paniku a zmatek, čtyři symptomy, které vedou experty DSM a jejich následovníky k diagnostice a drogovým jednotlivcům. Termín 9/11 poprvé použil v New York Times 12. září 2001 Bill Keller, budoucí redaktor Times a irácká válečná roztleskávačka. Samozřejmě jen náhodná náhoda.

Jacques Ellul přesvědčivě argumentoval, že moderní propaganda v technologické masové společnosti je složitější než stát a média, která lžou a podvádějí obyvatelstvo. Tvrdí, že propaganda splňuje určité potřeby moderních lidí, a proto je proces klamání reciproční. Moderní člověk se cítí ztracený, bezmocný a prázdný. Ellul říká: „

Uvědomuje si, že závisí na rozhodnutích, nad nimiž nemá kontrolu, a že realizace ho nutí k zoufalství.“

Ale nemůže žít v zoufalství, touží po smysluplném životě a chce cítit, že žije ve světě, který dává smysl. Chce se účastnit a mít názory, které naznačují, že chápe tok událostí. Nechce tolik informací, ale hodnotí úsudky a předem určené pozice, které mu poskytují rámec pro život. Ellul napsal následující v roce 1965 ve své klasické knize Propaganda:

Většina upřednostňuje vyjádření hlouposti před nevyjádřením jakéhokoli názoru a to jim dává pocit účasti. Protože potřebují jednoduché myšlenky, základní vysvětlení, klíč, který jim umožní zaujmout postoj a dokonce i hotová stanoviska. Muž, který se udržuje informovaný, potřebuje rámec. čím komplikovanější problémy, tím více jednoduché vysvětlení musí být, čím fragmentovanější je plátno, tím jednodušší je vzor, čím obtížnější otázka, tím komplexnější řešení, čím hrozivější je snížení jeho vlastní hodnoty, tím větší je potřeba posílit jeho ego. Celá tato propaganda – a pouze propaganda – mu to může dát.

Dalším způsobem, jak to říci je, že lidé chtějí být vybaveni mýty, které je nasměrují k pravdě. Ale takzvaná pravda byla předběžně chápána v zastřešujícím mýtu, který poskytuje propaganda, a ačkoli uspokojuje emoční potřebu lidí soudržnosti, umožňuje jim také myslet na sebe jako na svobodné jedince, kteří dospějí k vlastním závěrům, což je základní funkce dobrá propaganda. V dnešní masové technologické společnosti je důležité, aby lidé byli přesvědčeni, že se jedná o svobodně uvažující jednotlivce jednající v dobré víře. Pak se mohou o sobě cítit dobře, když lžou a jednají ve špatné víře.

Je všeobecně přijímáno, že političtí vůdci a masmédia pravidelně lžou a šíří se, což samozřejmě také dělají. To je jejich práce v oligarchii. Dnes jsme vystaveni téměř úplné, nemilosrdné mediální a vládní propagandě. V závislosti na jejich politickém sklonu směřují lidé svůj hněv k politikům stranám, proti nimž se staví, a médiím, o nichž věří, že jejich krytí upřednostňuje opozici. Trump je lhář. Ne, Obama je lhář. A Hillary Clintonová. Ne, Fox News. Směšný! – je to CNN nebo NBC. A tak dále a dále v tomto divadle absurdit, které se odehrávají v megaplexu mainstreamové mediální propagandy, kde je mnoho pořadů, ale jeden producent, jehož celkovým cílem je vytvořit souhlas všech, kteří vstoupí, a zároveň nastavit různé publikum proti sobě. Je to velmi úspěšná šaráda, která vyvolává volání ze všech čtvrtí.

Jinými slovy, pro mnoho lidí jejich protivníci lžou stejně jako ostatní, ale ne oni. To platí v osobním i veřejném životě. Zde se osobní a politický sblíží, navzdory protestům proti. Věnování pravdě je velmi vzácné.

Existuje však další problém s propagandou, který obraz ještě více komplikuje. Lidé různého politického přesvědčení se mohou shodnout, že propaganda je rozšířená. Mnoho lidí na levé straně a někteří napravo by souhlasili s tvrzením Lisy Peaseové ve své knize o atentátu na RFK, Lie Too Big to Fail: Skutečná historie atentátu na Roberta F. Kennedyho, že „způsob, jakým CIA převzala Ameriku v 60. letech, je příběhem naší doby.  To si také myslel Garrison, když mluvil o panenkovém domě.

Pokud je tomu tak, pak je dnešní propaganda zakotvena v událostech šedesátých let, konkrétně v neslavných vládních atentátech JFK, Malcolma X, MLK a RFK, na které CIA tak tvrdě pracovala, aby zakrývala pravdu. Asi za padesát let od té doby velké množství nových informací výslovně objasnilo, že tyto vraždy byly prováděny elementy americké vlády a učinily tak, aby umlčely hlasy čtyř charismatických vůdců, kteří byli proti americkým válečným strojům a pokračování studené války. Odvrátit se od této pravdy a ignorovat její důsledky lze popsat pouze jako akt špatné víry a zaviněné nevědomosti nebo horšího. Ale přesně to udělalo mnoho prominentních levičáků. Poté problém ještě zkomplikovali útoky z 11. září 2001.

Nelze si pomyslet na to, co úředník CIA Cord Meyer v 50. letech nazýval těmito lidmi: „kompatibilní levice“. Cítil, že účinná propaganda CIA, kromě potřeby fašisticky zaměřených typů, jako jsou Allen Dulles a James Jesus Angleton, závisí na „kurtování“ levicových a liberálních na její oběžné dráze. Pro tolik slučitelných levic ti, kteří vydělávají spoustu peněz a vystupují jako odpůrci vládnoucích elit, ale často berou peníze superbohatých, atentát na JFK a pravdu z 11. září 2001, jsou bezvýznamní, nikdy nesmí být otevřeni, jako by se to nikdy nestalo, kromě toho, jak tvrdí úřady. Ignorováním těchto nejvíce tváří v tvář se zavřenýma očima vytvořila řada vlivných levičáků práci Orwellova zločinu a účinně uspěla v situování aktuálních událostí v ahistorickém, a proto zavádějícím kontextu, který podporuje americkou propagandu. Zkreslují celý příběh a předkládají příběh, který zkresluje pravdu.

Bez nakreslení odvážné čáry spojující tečky od 22. listopadu 1963 do současnosti je kritika vražedných sil vládnoucích ve Spojených státech nemožná.

Mezi nejpozoruhodnější z těchto selhání patří Noam Chomsky, Alexander Cockburn, Howard Zinn a Chris Hedges, muži zbožňovaní mnoha liberály a levice. A existuje mnoho dalších, kteří byli hluboce ovlivněni Chomsky, Cockburn a Zinn a následovali jejich kroky. Jejich motivace zůstávají záhadou, ale jejich odmítnutí bezpochyby přispělo ke zvýšení moci těch, kteří ovládají dům panenky. Poznat lépe a dělat to, co má, je jistě zaviněná nevědomost.

Zeptejte se sami sebe: Zvyšovala se nebo klesala moc oligarchického, stálého válečného státu s jeho propagandistickými a špionážními sítěmi v posledním půlstoletí? Kdo vyhrává bitvu, lidé nebo vládnoucí elity? Odpověď je zřejmá. Nezáleží vůbec na tom, zda byl prezidentem Trump nebo Bill Clinton, Ronald Reagan nebo George W. Bush, Barack Obama nebo George H. W. Bush, Richard Nixon nebo Jimmy Carter. Síla všech států národní bezpečnosti pod nimi vzrostla a každý je ponechán zasténání a přemýšlelní proč. Celý dům panenky se stal stále sofistikovanějším a výkonnějším díky růstu elektronických médií a využití mobilních telefonů.

Nová studená válka, která se nyní vede proti Rusku a Číně, je dvojstrannou aférou, stejně jako hra důvěry, kterou hraje tajná vláda, jejímž cílem je vytvořit v obyvatelstvu zlomené vědomí. Tato roztříštěnost vědomí brání lidem v uchopení přítomnosti zevnitř, protože tolik trpí digitální demencí, protože jejich pozornost se mění ve vstup a výstup v nekonečném toku zprostředkovaných, nemodifikovaných dat. Trump a jeho následovníci na jedné straně mince; liberální demokraté na straně druhé. Ten, jehož bibli jsou New York Times, NPR, Washington Post, Democracy Now, The Guardian atd. – vidí propagandu pouze tehdy, když ji mohou připsat Trumpovi nebo Rusům. Bývalí vidí všechno jako liberální spiknutí, aby Trumpa svrhli. Liberálové přijali nový McCarthyism a spojili se s hlubokými státními silami, kterými byli kdysi údajně zděšeni, včetně republikánů. Jejich objetí dříve opovrhovaného válečného mongera Johna Boltona v obžalovacím procesu s Trumpem je směšným případem, pokud by to nebylo tak zkažené a slizké. Jistě to není krvežíznivá politika Trumpovy administrativy, protože tito liberálové se spojili s Obamovou proti ruskou rétorikou, jeho podporou amerického neofašistického ukrajinského puču, jeho ničením Libye, jeho válkami o agresi po celém Blízkém východě, jeho válka proti teroru, modernizace jaderných zbraní v bilionech dolarů, jeho potěšení ze zabíjení drony, jeho podpora puči v Hondurasu, jeho objetí CIA a jeho ředitel CIA John Brennan, jeho stíhání oznamovatelů, Stejná média, která CIA tak obdivuhodně sloužila po celá desetiletí. Stačí to, aby se vaše hlava točila, točte doleva, točte vpravo, točte se všude kolem, protože jsme v této velkolepé obrazové hře. Posedli vaši mysl, všichni prezidenti vytvoření stejným výrobcem, který ví, že obracející se mince slouží k pobavení publikum touží po naději a změně.

Takto funguje politický systém, aby zabránil změnám. To je důvod, proč se k lepšímu změnilo více než půl století a americká říše se rozšířila. I když může být pravda, že existují náznaky, že se tato americká hegemonie blíží ke konci (nejsem přesvědčen), nepodceňuji sílu amerického propagandistického aparátu udržovat lidi učenlivé a klamné v domově panenky, navzdory statečnému úsilí nezávislých pravdy.

Jak je například možné, aby tolik lidí vidělo takový ostrý rozdíl mezi opovržlivým Trumpem a příjemným Obamem? Oba loutky tančí podle melodií svých pánů – stejných pánů.

Jeremy Kuzmarov ve své vynikající knize Obama’s Unending Wars: Fronting the Foreign Policy of, Stálý válečný stát neprodleně dokumentuje Obamovy zločiny, včetně jeho pozadí CIA. Jak říká Glen Ford z Black Agenda Report, v první větě svého vpřed:

Barack Obama může jít dolů v prezidentské historii jako nejúčinnější a nejpodvodnější imperialista ze všech.

Přečtěte si knihu, pokud chcete všechny podrobnosti. Tvoří ohromné ​​obvinění podvodníka a válečného zločince, které je nevyvratitelné. Ale přečtou to ti, kdo uctívají oltář Baracka Obamy? Samozřejmě že ne. Stejně jako ti, kdo oklamali ty, kteří hlasovali pro televizního realitního muže. Trump bude ignorovat všechny hromadící se důkazy, že byli a žijí pod prezidentem, který je Obamovým maskovaným gangerem, který plní příkazy svých šéfů státní bezpečnosti . To je také dobře zdokumentováno a v následujících letech bezpochyby vyvstane další spisovatel, aby jej vložil mezi obálky knihy.

Přesto ani Jeremy Kuzmarov nevidí souvislost mezi atentátem JFK a Obamovým šilinkem za válečný stát. Jeho několik odkazů na Kennedyho jsou negativní, což naznačuje, že buď nevěděl, co Kennedy dělal v posledním roce svého života a proč byl zavražděn CIA, nebo něco jiného. Zdá se, že v tomto ohledu následuje Noama Chomského. Poukazuji na tuto nepatrnou chybu ve vynikající knize, protože je příznačná pro určité lidi nalevo, kteří odmítají dokončit kruh. Pokud, jak tvrdí Kuzmarov, byl Obama od začátku CIA a to vysvětluje jeho mimořádně blízký vztah s Johnem Brennanem CIA, architektem mimo jiné programu mimořádného vydávání CIA a že Obama řekl řediteli CIA Panetta, že CIA „dostalo všechno, co chtělo,“ a CIA zabila JFK, no, něco je v nepořádku, obrovská mezera v analýze našeho současného stavu.

Domeček pro panenky je hra mysli mimořádných rozměrů, organizovaná zvrácenými mocnými elitami, které tuto show provozují a šikovně navštěvovala své partnery v podnikových hromadných sdělovacích prostředcích, dokonce i někteří v alternativním tisku, kteří myslí dobře, ale jsou zmatení nebo jsou dezinformačními agenty v podnikání sejí zmatek spolu s jejich tradičními partnery operace Mockingbird. Je to podívaná na otevřené tajemství, ve kterém CIA účinně přivedla každého do hry, kdy vyhraje.

Naší jedinou nadějí na změnu je pokusit se vzdělávat co nejvíce lidí o souvislostech mezi událostmi, které začaly převratem CIA v Dallasu 22. listopadu 1963, pokračováním vraždě Malcolma X, MLK, RFK a dále až do 11. září 2001 a přivedli nás do hluboce depresivní situace, v níž se nyní ocitáme v kriminalizaci pravdopisců, jako jsou Julian Assange, Chelsey Manning a Edward Snowden, zatímco skuteční pachatelé strašného zla se potulují.

Ano, musíme se vzdělávat, ale také usilovat o propuštění tohoto odvážného tria. Jejich svoboda je naše; jejich uvěznění je naše, ať už to známe nebo ne. Stěny se zavírají.

Způsob, jakým CIA převzala Ameriku v šedesátých letech, je příběhem naší doby a příliš málo si to uvědomuje. Nemůžeme napravit problém, který ani nedokážeme uznat.

Lisa Pease

Nebudeme-li se řídit její radou, budeme po dlouhou dobu pohráváni s panenkami. Nikdo nebude vinen.

Prosíme dodržujte slušné vychování a obecný kodex diskutujících.
Názory se daji projevovat i slušně, přesto s důrazem.